Czujka uniwersalna AXD-200 ABAX 2
towar niedostępny
Opis
AXD-200 to urządzenie wielofunkcyjne, działające w ramach dwukierunkowego systemu bezprzewodowego ABAX 2/ABAX. Spełnia wymagania z EN 50131 Grade 2.
Urządzenie może pracować w jednym z 7 trybów, jako czujka: magnetyczna, dwukanałowa magnetyczna, magnetyczna z wejściem roletowym, wstrząsowa i magnetyczna, przemieszczenia, temperatury lub zalania. Zmiana trybu polega na odpowiednim uderzaniu w obudowę czujki. Procedurę tę wykonuje się przed zalogowaniem urządzenia do kontrolera.
Opis trybów pracy
Czujka magnetyczna / dwukanałowa magnetyczna / magnetyczna z wejściem roletowym
- wykrywanie otwarcia drzwi, okna itp.
- wejście do obsługi czujki przewodowej typu NC
- dodatkowy kanał cyfrowy do obsługi czujki przewodowej (czujka dwukanałowa, z wejściem roletowym)
- wejście do obsługi przewodowej czujki roletowej (czujka z wejściem roletowym)
Czujka wstrząsowa i magnetyczna
- wykrywanie wstrząsów i drgań towarzyszących próbom siłowego sforsowania drzwi lub okna
- wykrywanie otwarcia drzwi, okna itp.
- regulacja czułości detekcji
Czujka przemieszczenia
- wykrywanie zmiany położenia przedmiotu
- indywidualna ochrona wartościowych przedmiotów
Czujka temperatury
- pomiar temperatury w zakresie -10°C do +55°C
- dwa programowalne progi temperatury (górny i dolny)
Czujka zalania wodą
- wykrywanie wycieku wody
- wejście do podłączenia zewnętrznej sondy zalania FPX-1 (biała), FPX-1 BR (brązowa) lub FPX-1 DG(ciemnoszara) - sonda do nabycia osobno
AXD-200 charakteryzuje się niskim poborem energii. Zasilana jest baterią litową CR123A 3 V, której stan jest stale monitorowany. Dostępna opcja ECO (tylko w ABAX 2) umożliwia wydłużenie czasu pracy czujki – nawet czterokrotnie.
Wbudowana dioda LED ułatwia sprawdzanie urządzenia w trybie testowym, a także sygnalizuje kolejne etapy procesu wybierania typu czujki. Jej konfiguracja oraz aktualizacja oprogramowania może być przeprowadzona zdalnie. Komunikacja radiowa w systemie ABAX 2 szyfrowana jest w standardzie AES.
Produkt wyposażono w ochronę sabotażową przed otwarciem obudowy i przed oderwaniem od podłoża.
Po zamontowaniu w obudowie OPX-1, AXD-200 może pracować także na zewnątrz przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. W przypadku montażu na zewnątrz i wyboru trybu pracy, w którym wymagana jest współpraca czujki z magnesem, należy zastosować OPXM-1 - magnes w obudowie hermetycznej.
Czujka dostępna jest w kolorze białym (AXD-200), brązowym (AXD-200 BR) lub ciemnoszarym (AXD-200 DG).
- posiada certyfikat zgodności wymaganiami EN 50131 Grade 2
- możliwość wyboru jednego z dostępnych trybów pracy – jako czujka:
- dwukanałowa magnetyczna
- magnetyczna z wejściem roletowym
- wstrząsowa i magnetyczna
- przemieszczenia
- temperatury
- zalania
- współpraca z:
- kontrolerami systemu ABAX 2 (ACU-220 i ACU-280) oraz retransmiterem ARU-200
- kontrolerami systemu ABAX (ACU-120, ACU-270, ACU-250 i ACU-100 (w wersji min. 4.04)), centralą INTEGRA 128-WRL oraz retransmiterem ARU-100 - wymaganą wersję oprogramowania urządzenia należy sprawdzić w jego opisie na stronie www
- zasięg komunikacji radiowej w otwartej przestrzeni:
- w ABAX 2: do 2000 m (z ACU-220) / do 1200 m (z ACU-280)
- w ABAX: do 500 m
- zdalne konfigurowanie i aktualizacja oprogramowania
- wbudowany czujnik temperatury (pomiar temperatury w zakresie od -10°C do +55°C)
- wskaźnik LED sygnalizujący naruszenia w trybie testowym
- niski pobór energii i kontrola stanu baterii
- opcja „ECO” umożliwiająca wydłużenie czasu pracy urządzenia na baterii (tylko w ABAX 2)
- zasilanie: bateria CR123A 3 V
- ochrona sabotażowa przed otwarciem obudowy i przed oderwaniem od podłoża

Dane techniczne
| Klasa środowiskowa wg EN50130-5 | II |
| Obszar detekcji | 3 m |
| Pomiar temperatur w zakresie | -10°C...+55°C |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) dla ACU-280 | do 1200m |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) dla ACU-220 | do 2000m |
| Zasięg komunikacji radiowej (w terenie otwartym) dla ACU-120 | do 500m |
| Stopień zabezpieczenia wg EN50131-2-2 | Grade 2 |
| Dokładność pomiaru temperatury | ±1°C |
| Normy | EN 50130-4, EN 50130-5, EN 50131-1, EN 50131-2-6, EN 50131-5-3 |
| Oczekiwany czas pracy baterii (w latach) | do 2 |
| Wymiary | 20x102x23 [mm] |
| Pobór prądu w stanie gotowości | 20 [µA] |
| Bateria | CR123A 3 V |
| Pasmo częstotliwości pracy | 868.0÷ 868.6 [MHz] |
| Maksymalna wilgotność | 93±3% |
| Masa | 59 [g] |
| Maksymalny pobór prądu | 7 [mA] |
| Zakres temperatur pracy | -10°C...+55°C |