Miernik zużycia energii elektrycznej Shelly PRO EM-50 WiFi
towar niedostępny
Opis
Shelly PRO EM-50 WIFI to zaawansowany miernik zużycia energii elektrycznej, który rewolucjonizuje sposób monitorowania i kontrolowania zużycia energii w Twoim domu, obiekcie komercyjnym czy przemysłowym. Wyposażony w dwukanałowy, jednofazowy licznik energii, umożliwia precyzyjne pomiary oraz raportowanie zarówno całkowitego zużycia energii, jak i natężenia napięcia, prądu oraz mocy czynnej i pozornej w czasie rzeczywistym.

Niezawodność i bezpieczeństwo
Zastosowanie najnowszej technologii gen2 firmware oraz połączenie LAN i Wi-Fi sprawia, że Shelly PRO EM-50 oferuje elastyczność i niezawodność w działaniu. Może działać samodzielnie w lokalnej sieci LAN lub Wi-Fi, a także integrować się z usługami chmury do automatyzacji domowej poprzez MQTT, HTTP i WebSocket. Wszystkie połączenia przychodzące są obsługiwane przez protokół TLS, co gwarantuje bezpieczeństwo danych.

Pełna kontrola zużycia energii
Miernik raportuje zarówno całkowite zużycie energii, jak i natężenie napięcia, prąd, moc czynną i pozorną na fazę w czasie rzeczywistym. Dane są przechowywane w pamięci nieulotnej, co umożliwia ich odczytanie przez okres do 60 dni z interwałem co minutę. Dzięki temu użytkownik może śledzić i analizować zużycie energii, co pozwala na podejmowanie świadomych decyzji dotyczących jej efektywnego wykorzystania.

Łatwa konfiguracja
Shelly PRO EM-50 pozwala na zdalny dostęp, konfigurację i monitorowanie zarówno przez użytkownika, jak i systemy automatyzacji domowej, o ile znajdują się w tej samej infrastrukturze sieciowej. Urządzenie posiada wbudowany interfejs sieciowy, który umożliwia wygodne dostosowywanie jego ustawień. Co więcej, dzięki prostemu w obsłudze interfejsowi konfiguracja i monitorowanie miernika staje się łatwe i intuicyjne.

Dane techniczne
| Rodzaj | Miernik |
| Platforma | WiFi |
| Wymagana bramka | NIE |
| Wymiary | 94 x 19 x 69 ±0.5 mm |
| Waga | 63 g |
| Temperatura pracy | -20°C do 40°C |
| Wilgotność | 30% do 70% |
| Max. wysokość | 2000 m |
| Zasilanie | 100–260 V AC |
| Maks. napięcie przełączania | 230 V AC |
| Maks. prąd przełączania | 2 A |
| Pobór energii | < 3.0 W |
| Protokół Wi-Fi | 802.11 b/g/n |
| Zasięg Wi-Fi | do 30m |
| Protokół Bluetooth | 4.2 |
| Zasięg Bluetooth | do 10m |
| Kompatybilność | Google, Samsung SmartThing, Alexa |
| Wbudowany czujnik temperatury | TAK |
| Amperomierz (AC) | 0 - 50 A |
| Woltomierz (AC) | 100 - 260 V |
| Licznik mocy i energii | Aktywna i pozorna moc, aktywna i pozorna energia, czynnik mocy |
| CPU | ESP32-D0WDQ6 |
| Pamięć Flash | 16 MB |
| Sposób montażu | Poprzez zastrzeżony interfejs szeregowy Shelly, aby połączyć się z urządzeniem kompatybilnym z Shelly |
| Pasmo RF LoRa | EU868 (US915 i AU915-928 obsługiwane wkrótce) |
| Maksymalna moc RF LoRa | < 14 dBm |
| Zasięg LoRa | do 5000m (w zależności od warunków) |
| Kompatybilne urządzenia (LoRa) | Shelly 1 Gen3, Shelly 1PM Gen3, Shelly 2PM Gen3, Shelly EM Gen3, Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3, Shelly DALI Dimmer Gen3, Shelly 1 Gen4, Shelly 1PM Gen4, Shelly 2PM Gen4 |