Przekaźnik Shelly Qubino Wave 1
towar niedostępny
Opis
Jednokanałowy inteligentny przełącznik Shelly Qubino Wave 1 to moduł, który pozwala na zdalne sterowanie różnymi urządzeniami takimi jak zamki elektryczne, bramy, oświetlenie czy gniazdka. Działa w najnowszej technologii Z-Wave 800, oferując najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz możliwość aktualizacji oprogramowania. Wyposażony w przekaźnik pozwalający na przełączanie zasilania urządzeń 230 V AC / 16 A oraz od 24 V do 48 V DC o maksymalnym obciążeniu do 10 A. Pozwala na tworzenie niestandardowych harmonogramów dostosowanych do codziennej rutyny lub synchronizację ze wschodem i zachodem słońca w celu zarządzania oświetleniem.
Cechy sterownika
- Obsługuje technologię Z-Wave
- Qubino Wave 1 można podłączyć do sieci Z-Wave i zdalnie nim sterować. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi certyfikowanymi bramkami Z-Wave
- Posiada styki bezpotencjałowe, które pozwalają na podłączanie różnych obciążeń zasilających do 16 A
- Obsługuje niskie napięcia
- Pozwala na tworzenie niestandardowych harmonogramów dostosowanych do codziennej rutyny lub synchronizację ze wschodem i zachodem słońca w celu zarządzania oświetleniem (wymaga zastosowania bramki)
- Możliwość ustawienia niestandardowych scen, łącząc Wave 1 z innymi urządzeniami Z-Wave (również wymaga użycia bramki)
Możliwe zastosowania
Dzięki Shelly Qubino Wave 1 możliwe jest pełne zautomatyzowanie oświetlenia w Twoim domu. Możesz sterować światłami za pomocą aplikacji na smartfonie lub asystenta głosowego. Dzięki aplikacji możesz ustawiać automatyczne sceny na podstawie harmonogramu lub wschodu i zachodu słońca. Na przykład, światła przed domem mogą włączać się automatycznie po Twoim powrocie do domu, a światła w korytarzu wyłączać się w nocy. Jeśli masz ogród, Wave 1 może pomóc w zautomatyzowaniu systemu nawadniania. Ustaw harmonogram, tak aby zraszacze uruchamiały się i wyłączały automatycznie, zapewniając pielęgnację ogrodu bez wysiłku. Dodatkowo, dzięki napięciom roboczym 12 V DC i od 24 V do 48 V DC, Wave 1 jest doskonałym narzędziem do zdalnego sterowania np. bramą garażową.
Współpraca z bramkami Z-Wave
Shelly Qubino Wave 1 działa z każdą bramką Z-Wave i pozwala na inteligentne sterowanie dowolnym urządzeniem. Można zdalnie kontrolować urządzenia za pomocą smartfona lub tabletu. Współpracuje z ponad 4000 certyfikowanymi urządzeniami Z-Wave.
Dane techniczne
| Rodzaj | Przekaźnik |
| Platforma | Z-Wave |
| Wymagana bramka | TAK |
| Wymiary | 37 × 42 × 16 mm |
| Waga | 26g |
| Temperatura pracy | -20°C do 40°C |
| Wilgotność | 30% do 70% |
| Max. wysokość | 2000m |
| Zasilanie | 110–240 V AC / 24-48 V DC / 12 V DC |
| Pobór energii | < 0.3 W |
| Napięcie przełącznika AC | 240 V |
| Max. prąd przełącznika AC | 16 A |
| Max. prąd przełącznika DC | 10 A |
| Sposób montażu | Poprzez zastrzeżony interfejs szeregowy Shelly, aby połączyć się z urządzeniem kompatybilnym z Shelly |
| Pasmo RF LoRa | EU868 (US915 i AU915-928 obsługiwane wkrótce) |
| Maksymalna moc RF LoRa | < 14 dBm |
| Zasięg LoRa | do 5000m (w zależności od warunków) |
| Kompatybilne urządzenia (LoRa) | Shelly 1 Gen3, Shelly 1PM Gen3, Shelly 2PM Gen3, Shelly EM Gen3, Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3, Shelly DALI Dimmer Gen3, Shelly 1 Gen4, Shelly 1PM Gen4, Shelly 2PM Gen4 |