Sterownik oświetlenia Shelly Dimmer 2 WIFI
towar niedostępny
Opis
Gotowy do użycia, niewielki moduł Shelly Dimmer 2, który pozwala na sterowanie oświetleniem. Za jego pomocą można włączać / wyłączać światło, a także sterować jego jasnością. Współpracuje z urządzeniami 230 V o mocy od 10 W do 200 W. Sterownik posiada wbudowaną funkcję pomiaru poboru energii. Komunikuje się poprzez sieć WiFi z wykorzystaniem aplikacji na urządzenia mobilne, dzięki czemu pozwala na kontrolę oświetleniem z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki niewielkim wymiarom moduł można zamknąć w puszce elektrycznej.
W sterowaniu modułem sprawdzi się także asystent głosowy Google Home lub Amazon Alexa. Shelly Dimmer 2 może zostać również zintegrowany z popularnymi systemami, takimi jak: MQTT, HomeSeer, openHAB, Home Assistant, iBroker, REST, Hubitat, HOOBS, Symcon, Domoticz, Nymea.
Główne cechy Shelly Dimmer 2
- Zdalne sterowanie - umożliwia sterowanie oświetleniem w domu z dowolnego miejsca na świecie
- Wysoka kompatybilność - sterownik kompatybilny z Android, iOS, Amazon Alexa oraz Google Assistant
- Bezprzewodowy - nie wymaga dodatkowego HUBa, podłączany bezpośrednio domowej sieci WiFi
- Szeroki zakres wspieranego napięcia - Shelly Dimmer może być wykorzystywany z szeroką gamą żarówek
- Harmonogram wschodu i zachodu słońca - automatycznie wykrywa wschód i zachód słońca oraz odpowiednio kontroluje Twoje oświetlenie
- Tygodniowy harmonogram - w aplikacji można ustawić własne preferencje automatycznego włączania / wyłączania lub ściemniania światła zależenie od dnia i godziny
- Funkcja ON/OFF i ściemniania - umożliwia włączanie / wyłączanie oraz ściemnianie światła
- Zabezpieczenie przed przegrzaniem - wbudowany czujnik temperatury chroniący moduł przed zbyt wysoką temperaturą
Dane techniczne
| Rodzaj | Sterownik |
| Platforma | WiFi |
| Wymagana bramka | NIE |
| Wymiary | 36 × 42 × 14 mm |
| Temperatura pracy | 0°C do 40°C |
| Zasilanie | 110–240 V AC |
| Pobór energii | < 1 W |
| Pasmo RF | 2400 - 2500 MHz |
| Protokół Wi-Fi | 802.11 b/g/n |
| Zasięg Wi-Fi | do 30m |
| Sposób montażu | Poprzez zastrzeżony interfejs szeregowy Shelly, aby połączyć się z urządzeniem kompatybilnym z Shelly |
| Pasmo RF LoRa | EU868 (US915 i AU915-928 obsługiwane wkrótce) |
| Maksymalna moc RF LoRa | < 14 dBm |
| Zasięg LoRa | do 5000m (w zależności od warunków) |
| Kompatybilne urządzenia (LoRa) | Shelly 1 Gen3, Shelly 1PM Gen3, Shelly 2PM Gen3, Shelly EM Gen3, Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3, Shelly DALI Dimmer Gen3, Shelly 1 Gen4, Shelly 1PM Gen4, Shelly 2PM Gen4 |