Switch L2+ JetStream 8xGE + 2xSFP
towar niedostępny
Opis
Cechy:
- 8 portów RJ45 10/100/1000Mb/s,
- 2 porty SFP,
- Zaawansowane funkcje przełącznika warstwy 2-ej,
- Link Aggregation Control Protocol (LACP),
- 4k VLAN,
- GVRP (GARP VLAN Registration Protocol),
- Port Isolation,
- STP/RSTP/MSTP,
- IGMP snooping,
- Funkcja Quality of Service,
- Obsługa standardu IEEE 802.1p,
- DSCP QoS,
- Funkcja ograniczania prędkości,
- Wiązanie IP-MAC-Port-VID,
- Listy kontroli dostępu (L2~L4 ACL),
- Uwierzytelnianie 802.1x oraz Radius,
- Ochrona przed atakami DoS,
- Zabezpieczenie portów,
- Szyfrowanie SSL oraz SSH,
- Interfejs użytkownika dostępny poprzez przeglądarkę internetową,
- Interfejs linii poleceń,
- SNMP v1/v2c/v3,
- RMON (1,2,3,9 grup).
Zabezpieczenia sieci:
Funkcje przełącznika, takie jak: wiązanie IP-MAC-Port-VID, ochrona portów, storm control, DHCP Snooping oraz IP source guard chronią przed atakami sieciowymi. Można zdefiniować typowe ataki DoS, które przełącznik ma wykrywać, przez co ochrona jest skuteczniejsza. Wykorzystanie list kontroli dostępu (ACL, od L2 do L4) uniemożliwia dostęp do określonych zasobów sieci (odmowa przesłania pakietów może być ustalona dla określonych źródłowych bądź docelowych adresów MAC, adresów IP, portów TCP/UDP a nawet identyfikatorów VLAN). Ponadto, przełącznik wykorzystuje szyfrowanie 802.1X w połączeniu z funkcjami serwera RADIUS do uwierzytelniania użytkowników, chcących uzyskać dostęp do sieci. Urządzenie umożliwia podłączenie do określonych zasobów sieci użytkowników nie odsługujących protokołu 802.1X- jako gości VLAN.
Zaawansowane funkcje QoS
Aby zapewnić lepszy przekaz dźwięku, danych i transmisji wideo w sieci, urządzenie korzysta z zaawansowanych opcji usługi QoS. Administratorzy sieciowi mogą określić priorytety ruchu sieciowego np. dla poszczególnych adresów IP, adresów MAC, portów TCP lub UDP. Dzięki temu, przekaz dźwięku i wideo jest płynny bez jakichkolwiek opóźnień transmisji.
Funkcje przełącznika warstwy 2
Urządzenie obsługuje zaawansowane funkcje przełączników warstwy 2, tj. tagowanie VLAN (zgodnie ze standardem 802.1Q), Port Isolation, Port Mirroring, obsługę protokołów STP/RSTP/MSTP, oraz LACP. Ponadto, przełącznik posiada funkcję detekcji pętli zwrotnych oraz diagnostykę kabli. Technika IGMP snopping zapewnia możliwość przełączania ramek multicast tylko dla wybranych użytkowników, podczas gdy funkcja IGMP throttling & filtering ogranicza dostęp do zasobów poszczególnym użytkownikom na poziomie portów.
Zarządzanie urządzeniem
Przełącznik jest prosty w obsłudze i w zarządzaniu. Zarządzanie urządzeniem odbywa się poprzez intuicyjny interfejs graficzny użytkownika w przeglądarce internetowej (GUI) lub interfejs linii poleceń (CLI). Transfer pakietów może być chroniony szyfrowaniem SSL lub SSH. Obsługa protokołów SNMP (1/2/3) oraz RMON umożliwia przełącznikowi przekazywanie istotnych informacji dotyczących statusu oraz alarmów o nieprzewidzianych zdarzeniach.
Dane techniczne
| Porty RJ45 10/100/1000 | 8 |
| Sloty SFP | 2 |
| Inne porty | 1 Port konsolowy RJ45 / 1 Port konsolowy Micro-USB |
| Bezwentylatorowy | TAK |
| Zasilanie | 100-240 V AC~50/60 Hz |
| Wymiary (S x G x W) | 294 × 180 × 44 [mm] |
| Montaż | Możliwość montażu w szafie rack / na blacie |
| Maksymalne zużycie energii | 6.84 W (220 V/50 Hz) |
| Ilość generowanego ciepła | 23.33 [BTU/hr] (220 V/50 Hz) |
| Przepustowość | 20 [Gb/s] |
| Szybkość przekierowań pakietów | 14.89 [Mp/s] |
| Tablica MAC adresów | 8K |
| Ramki Jumbo | 9 KB |
| PoE | NIE |