Switch Smart 8xGE(PoE+) + 2xSFP
towar niedostępny
Opis
Gigabitowy przełącznik Smart TL-SG2210P wyposażony jest w 8 gigabitowych portów RJ45 oraz 2 sloty SFP, a jego całkowita moc zasilania PoE wynosi 58 W. Wszystkie porty RJ45 obsługują standardy 802.3af/at. Urządzenie zapewnia dużą wydajność przesyłania danych, zaawansowane funkcje zabezpieczeń, QoS oraz rozbudowane funkcje zarządzania ruchem w warstwie drugiej.
Przełącznik TL-SG2210P świetnie sprawdzi się w przypadku małych i średnich firm, którym zależy na wdrożeniu efektywnych sposobów zarządzania siecią. Posiada wiele użytecznych funkcji, takich jak LAG, VLAN 802.1Q, listy kontroli dostępu (ACL), QoS (dla warstw 2-4), Storm Control oraz IGMP Snooping, które zapewniają firmom dostęp do sieci wydajnej, niezawodnej i napędzającej rozwój ich działalności. Ponadto zarządzanie poprzez stronę konfiguracyjną umożliwia łatwe i szybkie dostosowywanie ustawień urządzenia do potrzeb biznesowych, co sprawia że przełącznik ten jest zawsze świetnym wyborem.
Cechy:
- 8 portów PoE+ zgodne ze standardami 802.3at/af, maksymalna moc całkowita podłączonych urządzeń do 58 W
- Rozbudowane funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, w tym obsługa VLAN 802.1Q, Port Security oraz Storm Control umożliwiają skuteczne zabezpieczenie sieci lokalnej
- Możliwość zoptymalizowania transmisji głosowych oraz wideo dzięki funkcjom QoS (L2/L3/L4)
- IGMP snooping
- Zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową oraz wiersz poleceń
- Obsługa SNMP oraz RMON umożliwiają wygodne zarządzanie urządzeniem
Duża niezawodność:
- Dostępne protokoły: STP/RSTP/MSTP zapewniają stabilność działania sieci,
-
Protokół LACP umożliwia poszerzenie pasma transmisji i równoważenie ruchu sieciowego we wszystkich zagregowanych portach.
Poprawa wydajności i dostępu do sieci
- Wykorzystywanie listy kontroli ACL uniemożliwia dostęp niektórych zasobów sieci (dla określonych adresów MAC, IP oraz portów TCP/UDP),
- Wykorzystanie protokołu 802.1p oraz określenie priorytetów przesyłu danych dla portów zapewnia płynną transmisję danych multimedialnych,
- Protokół IGMP snooping pozwala na kontrolę transmisji pakietów multicast,
- Ułatwiona diagnostyka sieci dzięki funkcji port mirroring
Prosta kontrola bezpieczeństwa sieci:
- Wsparcie mechanizmów DHCP Snooping, IP Source Guard,
- Centralne zarządzanie i uwierzytelnianie IEEE 802.1x Port-based,
- Poprawa bezpieczeństwa sieci dzięki wykorzystywaniu protokołów GARP/GVRP dla obszernych sieci wirtualnych działających w oparciu o standard 802.1Q VLAN,
- Funkcja Guest VLAN umożliwia dostęp do określonych zasobów zgłaszającym się nieautoryzowanym systemom,
- Dla zabezpieczenia sieci Ethernet przed atakami z zewnątrz, przełącznik wspiera standardy protokołów komunikacyjnych SSH, SSL zapewniające bezpieczeństwo przesyłanych danych.
Różne sposoby zarządzania i konfiguracji systemu:
-
Zarządzanie SNMP v1/v2/v3 przy wsparciu 4 grup RMON (1/2/3/9). Dla maksymalnej wydajności sieci wprowadzono możliwość ustawienia "pułapek" i przekazywania informacji o nieoczekiwanych zdarzeniach,
- Dogodny wybór zarządzania: interfejs wiersza poleceń (CLI), sesje telnet lub zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową.
Dane techniczne
| Porty RJ45 10/100/1000 | 8 |
| Sloty SFP | 2 |
| Bezwentylatorowy | TAK |
| Zasilanie | 100-240 V AC~50/60 Hz |
| Wymiary (S x G x W) | 209 × 126 × 26 [mm] |
| Montaż | Możliwość montażu w szafie rack / na blacie |
| Maksymalne zużycie energii | 75.3 W (220 V/50 Hz) z PoE / 10.5 W (220 V/50 Hz) bez PoE |
| Przepustowość | 20 [Gb/s] |
| Szybkość przekierowań pakietów | 14.88 [Mp/s] |
| Tablica MAC adresów | 8K |
| Ramki Jumbo | 9 KB |
| PoE | TAK |