Switch Smart JetStream 8xGE(PoE+) + 2xSFP Omada SDN
towar niedostępny
Opis
Przełączniki zarządzalne TP-LINK to zaawansowane urządzenia umożliwiające zarządzanie ruchem sieciowym. Dzięki łatwemu dostępowi do funkcji konfiguracyjnych, zarządzanie siecią staje się dużo prostsze. Dostępne opcje zarządzania to: interfejs wiersza poleceń (CLI) oraz zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową. Gigabitowe przełączniki zarządzalne zapewniają bardzo dużą stabilność i wydajność działania – podstawowe cechy wymagane przy zarządzaniu siecią. Niezawodne działanie sieci wspierają ponadto protokół drzewa rozpinającego (spanning tree), usługa QoS oraz rozbudowane funkcje zabezpieczeń transmisji.
Cechy:
- 8 portów PoE+ zgodne ze standardami 802.3at/af, maksymalna moc całkowita podłączonych urządzeń do 150W,
- Rozbudowane funkcje zabezpieczające ruch sieciowy, w tym obsługa VLAN 802.1Q, Port Security oraz Storm Control umożliwiają skuteczne zabezpieczenie sieci lokalnej,
- Działanie zintegrowane z platformą Omada SDN:
- Możliwość zoptymalizowania transmisji głosowych oraz wideo dzięki funkcjom QoS (L2/L3/L4),
- IGMP snooping,
- Zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową oraz wiersz poleceń,
- Obsługa SNMP oraz RMON umożliwiają wygodne zarządzanie urządzeniem.
Duża niezawodność:
- Dostępne protokoły: STP/RSTP/MSTP zapewniają stabilność działania sieci,
-
Protokół LACP umożliwia poszerzenie pasma transmisji i równoważenie ruchu sieciowego we wszystkich zagregowanych portach.
Poprawa wydajności i dostępu do sieci
- Wykorzystywanie listy kontroli ACL uniemożliwia dostęp niektórych zasobów sieci (dla określonych adresów MAC, IP oraz portów TCP/UDP),
- Wykorzystanie protokołu 802.1p oraz określenie priorytetów przesyłu danych dla portów zapewnia płynną transmisję danych multimedialnych,
- Protokół IGMP snooping pozwala na kontrolę transmisji pakietów multicast,
- Ułatwiona diagnostyka sieci dzięki funkcji port mirroring
Prosta kontrola bezpieczeństwa sieci:
- Wsparcie mechanizmów DHCP Snooping, IP Source Guard,
- Centralne zarządzanie i uwierzytelnianie IEEE 802.1x Port-based,
- Poprawa bezpieczeństwa sieci dzięki wykorzystywaniu protokołów GARP/GVRP dla obszernych sieci wirtualnych działających w oparciu o standard 802.1Q VLAN,
- Funkcja Guest VLAN umożliwia dostęp do określonych zasobów zgłaszającym się nieautoryzowanym systemom,
- Dla zabezpieczenia sieci Ethernet przed atakami z zewnątrz, przełącznik wspiera standardy protokołów komunikacyjnych SSH, SSL zapewniające bezpieczeństwo przesyłanych danych.
Różne sposoby zarządzania i konfiguracji systemu:
-
Zarządzanie SNMP v1/v2/v3 przy wsparciu 4 grup RMON (1/2/3/9). Dla maksymalnej wydajności sieci wprowadzono możliwość ustawienia "pułapek" i przekazywania informacji o nieoczekiwanych zdarzeniach,
- Dogodny wybór zarządzania: interfejs wiersza poleceń (CLI), sesje telnet lub zarządzanie poprzez przeglądarkę internetową.
Dane techniczne
| Porty RJ45 10/100/1000 | 8 |
| Sloty SFP | 2 |
| Bezwentylatorowy | NIE |
| Zasilanie | 100-240 V AC~50/60 Hz |
| Wymiary (S x G x W) | 294 × 180 × 44 [mm] |
| Montaż | Możliwość montażu w szafie rack / na biurku |
| Maksymalne zużycie energii | 173.9 W (110 V/60 Hz) z PoE / 12.2 W (110 V/60 Hz) bez PoE |
| Ilość generowanego ciepła | 41.63 [BTU/hr] (bez podłączonych urządzeń PD) / 539.35 [BTU/hr] (z podłączonymi urządzeniami PD 150 W) |
| Przepustowość | 20 [Gb/s] |
| Szybkość przekierowań pakietów | 14.9 [Mp/s] |
| Tablica MAC adresów | 8K |
| Ramki Jumbo | 9 KB |
| PoE | TAK |